Nooit méér ICT-vacatures dan in 2011

Stefan Grommen - 17/01/2012

9406 ict-vacatures ontving de Vlaamse dienst voor arbeidsbemiddeling VDAB over heel 2011. Dat waren er nooit meer. De cijfers geven aan dat een ict-job in groeiende mate een knelpuntberoep is, met een aanbod dat veel groter is dan de vraag.

De gegevens zijn afkomstig uit Arvastat, de databank met werkloosheids- en vacaturegegevens van de VDAB. Voor de beroepsgroep ‘Informaticus’ geeft die in 2011 een groei in het aanbod aan van liefst 19 procent. In 2010 telde de VDAB nog alles samen 7902 ontvangen ict-vacatures. Dat was een vergelijkbaar aantal als in het jaar 2008 (7986 stuks), maar een grote stijging tegenover het crisisjaar 2009, toen er ‘maar’ 5659 ict-jobs op de markt kwamen.

De cijfers geven een beeld van het totale aanbod op het hele jaar. Maar de VDAB heeft ook cijfers van het aantal openstaande jobs per maand. Dat zijn er in 2011 gemiddeld 1988. Ter vergelijking: in 2010 waren dat er gemiddeld 1204 per maand.

In 2011 waren de topmaanden mei en september, waarin er respectievelijk 1036 en 926 vacatures op de markt kwamen. Mei telde ook de piek van het aantal openstaande jobs, met 2243 stuks.


Meer over: , , ,

 

Reacties

data news | 18 januari 2012

@hmtk: Dat klopt, maar er is een verschil tussen de zoekmotor en de databank Arvastat. Het is die laatste waaruit we gegevens geplukt hebben.

Ongepast?

hmtk | 18 januari 2012

Beste data news, je moet maar eens door de vacatures op de VDAB site kijken. Er staan effektief veel dubbels in. Eenzelfde vacature wordt dikwijls in meerdere regio's aangeboden. Als de VDAB met cijfers afkomt moet je die altijd met een serieuze korrel zout nemen.

Ongepast?

 

Reageer

Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.

Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn: