Informatiebeveiliging bevat veel segmenten, van applicatiebeveiliging tot identity access management, netwerkbeveilgiing en consumentenbeveiliging. In totaal verwacht Gartner dat de wereld daar dit jaar 150.409.000.000 dollar aan zal uitgeven, een stijging van 12,4 procent ten opzichte van 2020. Vorig jaar ging het om een stijging van 6,4 procent.

Gartner wijt de stijgende uitgaven aan de blijvende vraag naar technologie om werken van op afstand te ondersteunen en cloud security. Dat laatste is met 841 miljoen dollar het kleinste segment, maar met 41,2 procent groei wel de grootste groeier onder de paraplu van informatiebeveiliging en risicomanagement technologie.

Ook de bijkomende beveiliging en regulering rond publieke cloud en SaaS doen de uitgaven binnen de sector toenemen.

Het grootste segment, goed voor bijna de helft van alle uitgaven, blijven security services, die groeien met 11,4 procent.

Information Security & Risk Management End User Spending by Segment, 2020-2021 (Millions of US Dollars)

Market Segment20202021Growth (%)
Application Security3,3333,73812.2
Cloud Security59584141.2
Data Security2,9813,50517.5
Identity Access Management12,03613,91715.6
Infrastructure Protection20,46223,90316.8
Integrated Risk Management 4,8595,47312.6
Network Security Equipment15,62617,0208.9
Other Information Security Software2,3062,5279.6
Security Services65,07072,49711.4
Consumer Security Software6,5076,9907.4
Total133,776150,40912.4

Bron: Gartner (May 2021)

Informatiebeveiliging bevat veel segmenten, van applicatiebeveiliging tot identity access management, netwerkbeveilgiing en consumentenbeveiliging. In totaal verwacht Gartner dat de wereld daar dit jaar 150.409.000.000 dollar aan zal uitgeven, een stijging van 12,4 procent ten opzichte van 2020. Vorig jaar ging het om een stijging van 6,4 procent.Gartner wijt de stijgende uitgaven aan de blijvende vraag naar technologie om werken van op afstand te ondersteunen en cloud security. Dat laatste is met 841 miljoen dollar het kleinste segment, maar met 41,2 procent groei wel de grootste groeier onder de paraplu van informatiebeveiliging en risicomanagement technologie.Ook de bijkomende beveiliging en regulering rond publieke cloud en SaaS doen de uitgaven binnen de sector toenemen.Het grootste segment, goed voor bijna de helft van alle uitgaven, blijven security services, die groeien met 11,4 procent.Information Security & Risk Management End User Spending by Segment, 2020-2021 (Millions of US Dollars)Bron: Gartner (May 2021)