De Acer Chromebook Spin 15 is een vrij forse en zware Chromebook, met een weliswaar stijlvol zilverkleurig haarlijndesign met afgeronde hoeken.

Design, toetsenbord, scherm

Het chassis oogt als aluminium, maar bestaat uit stevig aanvoelende kunststof. Rond het 15,6-inch Full-HD, door Corning Gorilla Glass beschermde IPS LCD-aanraakscherm bevinden zich vrij brede schermranden: in hetzelfde formaat zou ook een randloos 17-inch scherm passen. Het scherm heeft een pixeldichtheid van 141 PPI.

Het verlichte toetsenbord is ruim bemeten, maar een apart numeriek klavier ontbreekt. Vrij grote, naar boven stralende luidsprekers aan weerszijden van het toetsenbord laten daarvoor onvoldoende ruimte.

Ook het aanraakgevoelige vlak, compleet met geïntegreerde klikfunctie, is voldoende groot. Hetzelfde geldt voor de brede polssteunen aan weerszijden.

Het scherm draait 360 graden, zodat je er een grote Chrome-tablet van kan maken, of de laptop in tentvorm of displaymodus neerzetten om een presentatie of video te bekijken of aan anderen te tonen.

De schermkwaliteit is goed, maar het scherm heeft standaard een opvallend gele schijn. Via 'Instellingen' regel je de kleurtemperatuur, maar eigenaardig genoeg dien je daarvoor eerst de 'Nachtverlichting' in te schakelen. Vervolgens kies je via een schuifschakelaar een koelere of warmere kleurtemperatuur. Die blijft ook behouden als je de 'Nachtverlichting' weer uitschakelt. Nu, dat is een eigenaardigheid van Chrome en niet van Acer.

Uitrusting

De Spin 15 is verkrijgbaar met dual-core Intel Celeron N3550 of quad-core Intel Pentium N4200 processoren van de Apollo Lake-generatie, naar keuze met 4- of 8GB RAM (in één geheugenlatje) en 32- of 64GB eMMC-opslagruimte, uit te breiden via een MicroSD-geheugenkaartje.

Wij testten de topversie (CP315-1H) met N4200, 8GB ram en 64GB eMMC Flash. Zoals bij alle Chromebooks is 100GB cloudopslag bij Google Drive gratis voor één jaar inbegrepen.

Er zit geen aparte video-uitgang op, maar de USB-C poort stuurt mits de juiste adapter ook een DisplayPort-videosignaal uit. Daarnaast zijn er twee USB-A poorten. (In de technische informatie worden foutief twee USB-C poorten vermeld.) Deze laptop heeft geen ventilator en werkt muisstil. De 720p-webcam heeft een breed gezichtsveld en ondersteunt HDR-kleurverbetering.

Acer wijzigde niets aan de standaardinterface van Chrome.

Prestaties

Volgens de de fabrikant houdt de accu het gemiddeld veertien uur uit. In de CrXPRT Battery-test zien we een autonomie van ruim achttien uur. In de PCMark for Android-accutest noteren we een autonomie van bijna negen uur. Dat zijn autonomiecijfers waarvan men bij een Windows-laptop alleen maar kan dromen.

AcerAcerAsus
Chromebook Spin 15 CP315-1HChromebook Spin 13 CP713-1WN-54GA1Chromebook 12 C223
Platform specific benchmarks
Futuremark 3DMark Ice Storm Extreme 1.1 (OpenGL ES 2.0)
Ice Storm Unlimited scoreMAXMAX10204
graphics scoreMAXMAX12004
physics score (cpu)MAXMAX6692
Futuremark 3DMark Slingshot (OpenGL ES 3.0/3.1)
Sling Shot ES 3.0 score281543511462
graphics score320945752314
physics score (cpu)5343716639
Futuremark 3DMark Slingshot (OpenGL ES 3.0/3.1)
Sling Shot ES 3.1 score19693695337
graphics score20434064382
physics score (cpu)19362807238
Futuremark PCMark for Android
Work 2.0 Performance Score5735103694696
Web Browsing 2.0 Score5062101934645
Video Editing Score582657505276
Writing 2.0 score4154114113177
Photo Editing 2.0 score12421204559073
Data Manipulation score407587663231
Computer Vision
Computer Vision Score410387962739
TensorFlow score249,3124,6668,1
Zxing score29,2716,2735,73
Tesseract score1983,5724,752038
Storage
Storage Score6499140806041
Internal seq. read MB/s1708,637748,471331,98
Internal random read MB/s941,152585,27611,59
Internal seq. write MB/s58,5289,0877,07
Internal random write MB/s1,712,682,48
External seq. read MB/s536,11819,99202,69
Externa random read MB/s50,58454,0729,89
External seq. write MB/s44,4862,9244,85
External random write MB/s1,512,262,07
SQLite read iops233693601782
SQLite update iops133200181
SQLite insert iops7114290
SQLite delete iops125181181
CrXPRT 2015 Battery Life Test Performance Details +/-2 confidence for Chrome (m)
Performance Score11626398
Game Performance (FPS)575956
Photo Effects726292754
Face Detection JS538320045344
Offline Notes331123361
Stocks Dashboard478191543
DNA Sequence Analysis9603711727
3D Shapes7649534810152
Photo Collage239512502479
Web benchmarks
HTML5TEST
Score (max 555 pts)528528528
Network speed20/10020/100100/20
WiFi upload Mbps (Ookla - Beste server / Fritz!Box / Dommel VDSL+ / 5 GHz frequency if supported)14,3914,4814,38
WiFi download Mbps (Ookla / Fritz!Box / Dommel VDSL+)89,6889,5890,69
WiFi ping ms (Ookla / Fritz!Box / Dommel VDSL+)111210
Autonomie
CrXPRT 2015 Battery Life Test rundown +/-2 confidence for Chrome (m)1110777865
Futuremark PCMark for Android (m)524294413
Power consumption
Power consumption during benchmark (W)45,9949,5342,73

Conclusie

De Acer Chromebook Spin 15 is een capabele, maar vrij grote laptop die je ook als forse Chrome-tablet kan gebruikten. Chrome OS ondersteunt voortaan Linux en evolueert tot een volwaardig Mac- en Windows-alternatief. Dan is een Chromebook een goedkoper alternatief, bovendien met een veel langere autonomie dan een Mac- of Windows-laptop.

Prijs: ca. 459 euro

Bron: www.diskidee.be