Atos schrapt de komende vier jaar banen om de kosten te verlagen. Het techbedrijf wil ook meer personeel inzetten voor de ontwikkeling van toepassingen rond kunstmatige intelligentie, zo maakte het Franse IT-concern deze week bekend.
Het is nog niet duidelijk hoeveel van de ongeveer 74.000 banen verloren gaan. Atos kampte de afgelopen jaren met een hoge schuldenlast. Die financiële problemen kwam het bedrijf eind vorig jaar te boven door overeenkomsten die de schuldenlast met 2,1 miljard euro verminderden en de verkoop van onderdelen. Schuldeisers werden daarbij eigenaren van het bedrijf.
Meer uitbesteden
Nu meldt Atos de kosten aan te passen aan de kleinere omvang van het bedrijf. Zo moeten de uitgaven aan administratieve zaken omlaag en wil Atos meer werk uitbesteden. Tegelijkertijd mikt het IT-bedrijf erop om in 2028 zeker 10.000 werknemers in te zetten voor de ontwikkeling van AI-producten. Nu zijn dat er nog 2.000.
Atos legde ook het verkoopproces stil van zijn divisie voor cyberbeveiliging en belangrijke communicatiesystemen voor bijvoorbeeld politiekorpsen of legers. Daarover was het bedrijf in gesprek met de Franse overheid. Gesprekken over een overname door de Franse staat van activiteiten op het vlak van geavanceerde computers gaan wel door.
Frankrijk en Atos onderhandelen over verkoop advanced computing afdeling