Amon wordt onderdeel van ambitieuze Geniki-groep

© Getty Images
Kristof Van der Stadt
Kristof Van der Stadt Hoofdredacteur bij Data News

Geniki – een nog vrij jonge IT-groep in ons land – neemt Amon over: een Belgische specialist in IT-rekrutering.

Amon zet al 18 jaar een groeiverhaal neer en is uitgegroeid tot een van de toonaangevende spelers in ons land voor het rekruteren van IT-talenten, van senior specialisten tot CIO’s en digitale leiders. Die aanpak leverde het bedrijf in 2022 en in 2024 trouwens een Data News Award op in de categorie ‘IT Recruiting & Sourcing Company of the Year’.

Met deze overname, ondersteund door financiële partner Tilleghem, bouwt Geniki haar Talent-divisie uit, en vergroot ze haar slagkracht in het aantrekken van executive en gespecialiseerde IT-profielen, zowel in België als internationaal. De 20-tal werknemers blijven aan boord en verder werken vanuit het Gentse kantoor. Ook de naam Amon blijft behouden.

Vier pijlers

‘We zagen in Geniki een goeie cultural fit, en kunnen ons helemaal vinden in de vier pijlers die ze aanbieden: Talent, Build, Secure en Support. Die mix zie ik bij geen enkele andere aanbieder’, vertelt Christophe VanDriessche, zaakvoerder van Amon. Amon zal dus in eerste instantie die Talent-poot versterken. ‘Het is voor mij echt een nieuw verhaal dat we kunnen schrijven rond total workforce planning. Het gaat in de huidige markt niet langer meer om louter het zoeken van één iemand maar eerder om hoe een team er op elk moment moet uitzien en hoe dat samengesteld wordt. Maar het gaat ook steeds vaker over onboarding services, recruitment as a service, CIO as a Service of pakweg CIO-interim management: met Amon als standalone-bedrijf was het onmogelijk geworden om dit allemaal te kunnen doen”, vertelt VanDriessche. ‘Klassieke executive search kantoren zullen het volgens mij zeer moeilijk krijgen om nog te overleven in de toekomst, tenzij ze een bredere portfolio kunnen aanbieden’, klinkt het stellig.

Zes merken

De overname van Amon betekent een zesde merk voor de Geniki-groep, naast Dilaco, Codevid, OnniTI, keyIT en recent ook OptimizIT in Nederland. De groep is ontstaan vanuit een management buy-out bij Dilaco samen met Tilleghem in 2023. Nadien zijn ze verder op overnamepad gegaan, en hebben ze aan consolidatie gewerkt. Het is dus een vrij jonge groep, erkent VanDriessche, ‘maar wel een erg ambitieuze groep waarin we als Amon sterk onze stempel kunnen drukken op het talentverhaal. En uiteraard zijn schaalgrootte, een breder netwerk én het feit dat we klaar zijn voor nieuwe overnames grote pluspunten’, besluit Christophe VanDriessche.

De Geniki-groep telt zo’n 250 medewerkers verspreid over België en Nederland, en schuift voor dit jaar een omzet van 30 miljoen euro naar voor. ‘De overname van Amon is voor ons een strategische mijlpaal’, zegt Wim Kretzers, CEO van Geniki, in een persbericht. ‘Met hun exclusieve focus op IT-talent van het hoogste niveau versterken zij onze groep op een unieke manier. Samen zijn we nog beter in staat om bedrijven te begeleiden én volledig te ontzorgen — van strategie tot realisatie’, klinkt het.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content