De deal is rond, zo bevestigt Salesforce zelf in een persbericht: het cloudsoftwarebedrijf koopt dataspecialist Informatica voor ongeveer 8 miljard dollar.
Het nieuws komt na recente speculatie, waarbij ook het moederbedrijf van Citrix genoemd werd als mogelijke overnemer. Salesforce toonde vorig jaar ook al interesse in Informatica, maar die deal ter waarde van 11 miljard dollar (omgerekend zo’n 9,65 miljard euro) ketste toen af omdat de partijen het niet eens konden worden over de voorwaarden. Informatica heeft momenteel een beurswaarde van zo’n 6,8 miljard dollar (ongeveer 6 miljard euro). Salesforce betaalt nu dus uiteindelijk ongeveer 8 miljard dollar voor Informatica.
Met deze acquisitie wil de CRM-gigant zijn positie in de snelgroeiende markt voor AI-gedreven data-analyse en klantenervaringen verder versterken. Salesforce probeert zich nadrukkelijk in de voorlinie te positioneren voor Agentic AI: het buzzword van 2025. Marc Benioff, CEO van Salesforce, stelt in het persbericht dat ‘’s werelds #1 AI CRM nu verenigd wordt met een van de leiders in enterprise AI-aangedreven cloud data management platformen’. Hij benadrukt het belang van de combinatie van ‘twee AI-pioniers’ en “’vertrouwde, neutrale en open data’ met ‘vertrouwde, neutrale en open AI.’
‘Cruciale capaciteiten voor AI’
Informatica (sorry, we moeten het zeggen, what’s in a name?, nvdr) staat vooral bekend om zijn Intelligent Data Management Cloud en biedt een breed scala aan diensten voor datamanagement, waaronder data-integratie, -kwaliteit, -governance en master data management. Deze capaciteiten worden als cruciaal beschouwd voor het effectief trainen en inzetten van AI-modellen. ‘De krachten bundelen met Salesforce betekent een belangrijke sprong voorwaarts in onze reis om data en AI tot leven te brengen door bedrijven te versterken met de transformerende kracht van hun meest kritische asset — hun data’, voegt Amit Walia, CEO van Informatica, daar aan toe.
De transactie, die naar verwachting begin fiscaal jaar 2027 van Salesforce zal worden afgerond, is wel nog onderhevig aan goedkeuring door de regelgevende instanties en de aandeelhouders van Informatica.
Synergie, op papier

De vraag is wel of de combinatie van Salesforce met Informatica deze torenhoge verwachtingen zal kunnen inlossen en wat de implicaties zijn voor bestaande klanten van Informatica. De concurrentie in de markt voor data management en AI is hevig. En hoewel de synergie op papier duidelijk lijkt – Salesforce’s behoefte aan schone, goed beheerde data voor zijn AI-ambities en Informatica’s expertise hierin – roept de overname ook vragen op. Salesforce heeft in het verleden al grote acquisities gedaan, zoals MuleSoft voor API-integratie en Tableau voor datavisualisatie, of Slack als concurrent voor Teams. Zulke integraties zijn nooit evident, en de integratie van Informatica zal dat zeker ook niet zijn.
En minstens zo belangrijk is hoe Salesforce met de bestaande Informatica-klanten zal omgaan. Die klanten waarderen het platform vaak juist net omwille van de neutraliteit en brede compatibiliteit met diverse systemen. Je kan er van op aan dat die bestaande klanten nauwlettend in het oog zullen houden in hoeverre deze onafhankelijkheid behouden blijft binnen het Salesforce-ecosysteem. Benioff verwoordt het mooi met een ‘focus op vertrouwde, neutrale en open data en AI’. Maar die claim zal toch vooral bewezen moeten worden.