Veeam Software neemt Securiti AI over voor 1,725 miljard dollar, omgerekend zo’n 1,5 miljard euro. Securiti AI is gespecialiseerd in databeveiliging, privacy, governance en AI-vertrouwen voor hybride, multicloud- en SaaS-omgevingen.
Met deze overname combineert Veeam zijn databeschermingsoplossingen met de technologie van Securiti AI, waardoor klanten inzicht kunnen krijgen in hun volledige data-omgeving. Zo kunnen klanten hun data beveiligen, herstellen en terugdraaien, en tegelijkertijd AI-toepassingen veilig benutten. De overname moet vooral de complexiteit verminderen die ontstaat door gefragmenteerde data in applicaties, clouds, SaaS-platforms, endpoints en back-ups. Bedrijven krijgen hiermee een centraal controlepunt om al hun data te beheren, te beveiligen en te begrijpen. Volgens Veeam betekent dit voor organisaties minder dataverlies en downtime, terwijl ze tegelijkertijd toch AI-innovatie veilig kunnen stimuleren.
‘Zakelijke AI kan niet zonder databeveiliging’
Securiti AI maakt gebruik van een knowledge graph die data-intelligentie en beveiligingscontroles uit hybride multicloudomgevingen combineert. Het platform automatiseert belangrijke functies voor data-intelligentie, -beveiliging en -controles via een agentic AI-framework. En daarnaast maakt de Gencore AI-module veilige AI-zoekopdrachten mogelijk.
Anand Eswaran, CEO van Veeam, geeft in een persbericht aan dat de overname gedreven wordt vanuit de nood aan veiliger beheer van data om ze toe te kunnen vertrouwen aan AI. ‘Zakelijke AI is simpelweg niet mogelijk zonder databeveiliging. Securiti AI lost die uitdaging op en maakt veilig gebruik van data en AI mogelijk’, zegt ook Rehan Jalil, huidig CEO en oprichter van Securiti AI.
De transactie wordt naar verwachting in het vierde kwartaal afgerond. Na afronding van de overname blijft Rehan Jalil aan boord. Hij krijgt bij Veeam dan de rol van President of Security and AI. Jalil was eerder betrokken bij de overname van Elastica door Blue Coat (later Symantec) en leidde de cloudbeveiligingstak van Symantec. Veeam blijft vooralsnog het Data Command Center van Securiti AI aanbieden naast zijn bestaande producten en kondigt binnenkort nieuwe geïntegreerde functionaliteiten aan.
In samenwerking met DutchITchannel.nl