Trump stelt deadline verkoop TikTok opnieuw uit

© Getty Images

De Amerikaanse president Donald Trump schuift de deadline voor de verkoop van Amerikaanse onderdelen van TikTok op met negentig dagen. Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt.

Het Chinese moederbedrijf van de app, ByteDance, had aanvankelijk tot donderdag voor de verkoop. Trump zei eerder al tegen journalisten dat hij het bedrijf ‘waarschijnlijk’ meer tijd zou geven. Het is de derde keer dat Trump de verkoop uitstelt.

Het Amerikaanse Congres nam in 2024 een wet aan om het downloaden van TikTok te verbieden, tenzij de eigenaar de Amerikaanse delen van de app voor 19 januari zou verkopen. Trump gaf ByteDance toen per decreet meer tijd om een koper te vinden. Zowel Democraten als Republikeinen in het Congres vinden het een veiligheidsrisico dat TikTok veel persoonsgegevens verwerkt terwijl het moederbedrijf Chinees is.

Trump stelt deadline voor TikTok-verbod met 75 dagen uit

Partner Content