Brailleliga lanceert campagne rond digitale obstakels voor blinden en slechtzienden

Een zogeheten geleidestrook die blinden en slechtzienden de weg wijst. © Getty Images

De Brailleliga lanceert deze week een campagne rond digitale obstakels voor mensen met een visuele beperking. Dat doet ze ter ere van de week van de Brailleliga, waarmee er jaarlijks meer aandacht gevraagd wordt voor mensen die blind of slechtziend zijn.

Dat de digitalisering van de maatschappij veel voordelen met zich meebrengt op vlak van snelheid en efficiëntie, staat niet meer ter discussie. Daarbij wordt soms wel eens vergeten dat die vooruitgang voor sommigen ook hinder kan teweegbrengen. Zo ook voor visueel beperkten.

Touchscreens

Uit een bevraging van de Brailleliga bij 525 blinden en slechtziende leden blijkt bijvoorbeeld dat 86 procent van de ondervraagden moeite heeft met touchscreens zonder voelbare toetsen. Dat wordt pijnlijk duidelijk in de tv-spot die bij de campagne gelanceerd wordt, waarin een blinde vrouw niet zelfstandig gebruik kan maken van een supermarktweegschaal. Ook de opkomst van bijvoorbeeld zelfbedieningskassa’s zorgt voor bijkomende uitdagingen.

Uit de bevraging blijkt ook dat bijna negentig procent van de leden digitale apps gebruikt met hulpmiddelen zoals vergroting, spraaksoftware of braille. Toch ondervindt 71 procent van de ondervraagden obstakels bij het gebruik daarvan.

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content