Waalse start-up I-care stelt beursgang uit door tarievenstrijd

© Getty Images

I-care Group, dat zich specialiseert in ‘predictive maintenance’, steekt de plannen voor een beursgang in de koelkast. Het bedrijf kiest voor uitstel door de huidige context met ‘grote instabiliteit van de markten door de verhoging van de douanetarieven’.

I-care uit Bergen had vorig jaar aangekondigd dat het in 2025 naar de beurs wilde trekken en minimaal 100 miljoen euro wilde ophalen. Maar zover komt het dus niet. De start-up, die aan voorspellend machineonderhoud doet, bijvoorbeeld via sensoren die trillingen detecteren, zegt dat de prestaties van het bedrijf maar één element zijn die de waarde van een bedrijf bepalen. Op de markt, de andere factor, heeft I-care geen vat, nu er sprake is van ‘geopolitieke en mondiale economische instabiliteit’.

Het bedrijf wil nu het juiste moment afwachten tot beide factoren opnieuw gunstig in lijn zijn voor een beursgang. I-care zegt op de huidige handelsspanningen te hebben geanticipeerd. Het legde een stock goed voor twee jaar verkoop in de VS aan. Het wijst er ook op dat de sensoren in Europa van de band rollen, en dus niet in China zoals bij sectorgenoten die hierdoor kwetsbaarder zijn voor handelsbarrières. I-care bevestigt voorts de prognoses en zegt de komende maanden over de kaap van 1.000 werknemers wereldwijd te zullen gaan. Het bedrijf omschrijft zichzelf als mondiale marktleider in voorspellend onderhoud die honderdduizenden industriële machines monitort. Het telt momenteel meer dan 850 werknemers, met 36 kantoren in 16 landen in Europa, Azië, het Midden-Oosten en de VS en klanten in 55 landen.

Partner Content