China voert onderzoek naar monopoliepraktijken Microsoft

China is een onderzoek gestart naar de monopoliepraktijken van enkele buitenlandse informaticafabrikanten, waaronder Microsoft. Dat heeft een woordvoerder van de Dienst Intellectuele Eigendom bevestigd.

China is een onderzoek gestart naar de monopoliepraktijken van enkele buitenlandse informaticafabrikanten, waaronder Microsoft. Dat heeft een woordvoerder van de Dienst Intellectuele Eigendom bevestigd.

“We voeren een onderzoek en zullen de conclusies later publiek maken”, aldus de woordvoerder, die enkel zijn familienaam – ironisch genoeg ‘Sun’ – wilde geven, aan het Franse persagentschap AFP.

De Shanghai Securities News meldde dat Microsoft en enkele andere bedrijven ervan worden beschuldigd van hun dominante positie te profiteren om “onredelijke”prijzen te vragen en hun systemen heel wat duurder te verkopen in China dan in de Verenigde Staten.

Sinds China vorige zomer een antimonopoliewet – die in augustus van kracht wordt – heeft aangenomen, hebben “de regering en de Chinese bedrijven de plicht en het recht om de situatie recht te zetten”, aldus een betrouwbare bron aan de krant.

Volgens Shanghai Securities News zouden lokale bedrijven zich kunnen organiseren om, eens de wet van kracht is, samen klacht in te dienen tegen de informaticareuzen.

Microsoft China heeft al laten weten niet op de hoogte te zijn van het Chinese onderzoek, maar “de inspanningen van China op het vlak van een eerlijke concurrentie” ten volle te steunen.

Bron: Belga

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content