Werknemers van Europese Commissie reizen met wegwerptelefoons naar de VS

© Getty Images

Medewerkers van de Europese Commissie die naar de Verenigde Staten reizen, doen dat voortaan met wegwerptelefoons en een eenvoudige laptop. Dat besliste de Europese Unie uit vrees voor Amerikaanse spionage, meldt de Financial Times.

Commissarissen en hoge functionarissen die volgende week voor bijeenkomsten met vertegenwoordigers van het Internationaal Monetair Fonds en de Wereldbank naar de VS reizen, krijgen daarvoor ‘schone’ apparaten.

Die maatregel bestaat al langer om hen te beschermen tegen Chinese of Russische spionage, maar wordt nu dus ook ingezet voor reizen naar de Verenigde Staten. De stap benadrukt de verslechte verstandhouding tussen de EU en de VS sinds Donald Trump er opnieuw president werd. Een EU-functionaris zou aan de Financial Times verteld hebben dat dit toont dat ‘de Transatlantische Alliantie voorbij is’. 

In samenwerking met Dutch IT Channel.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content