De Duitse netwerkspecialist Fritz! stelt op IFA in Berlijn naar goede gewoonte flink wat nieuwe producten voor. Grootste blikvanger is de Fritz!Box 6690 Pro, een kabelrouter met tri-band WiFi 7.
De Fritz!Box 6690 Pro combineert tri-band WiFi 7 met een geïntegreerd DOCSIS-modem en smart home-ondersteuning. Het toestel haalt WiFi-snelheden tot 12 Gbit/s en biedt tal van telefoniefuncties met smart home via Zigbee/Matter en DECT ULE. Typische FRITZ!OS-functies zoals VPN, ouderlijk toezicht en een mediaserver ontbreken evenmin.
Voor huis en tuin
Voor thuisgebruik introduceert de Duitse fabrikant de Fritz!Box 7630 en 4630. Het eerste toestel is een DSL-instapmodel met Multi-Link Operation (MLO). De Fritz!Box 4630 is dan weer bedoeld wie al een glasvezelmodem bezit en wil profiteren van stabiele WiFi 7, lage latency en vlotte streaming. Ook deze modellen bieden weer een resem functies voor telefonie, smart home en netwerkintegriteit.
Voor een nog betere netwerkdekking, met name in grotere woningen met meerdere verdiepingen, brengt Fritz! binnenkort de Fritz!Repeater 1700 en 2700 op de markt, samen met de bijbehorende Fritz!Mesh Sets. Ook de Fritz!Repeater 1610 Outdoor is nieuw: deze weerbestendige WiFi-versterker (met WiFi 6 en PoE oftewel Power over Ethernet) is volgens de fabrikant ideaal voor in de tuin of op het terras.
De richtprijzen van de nieuwe netwerkapparatuur zijn nog niet bekendgemaakt.
