
Na ruzie met Polen: Musk belooft dat Oekraïne Starlink mag behouden
Elon Musk beloofde zondag dat Oekraïne de toegang tot zijn Starlink-satellietnetwerk kan behouden. De miljardair deed die belofte na een online conflict met de Poolse minister van Buitenlandse Zaken, Radoslaw Sikorski. Oekraïense troepen gebruiken Starlink voor communicatie op het slagveld.
De Verenigde Staten hebben hun militaire hulp en inlichtingenuitwisseling met Oekraïne opgeschort na een openbare ruzie tussen presidenten Donald Trump en Volodymyr Zelensky in het Witte Huis. Dat leidde tot de vrees dat Musk, een bondgenoot en adviseur van Trump, de Oekraïense toegang tot zijn Starlink-satellietsysteem zou blokkeren.
Sikorski schreef op X: ‘Het Poolse ministerie van Digitalisering betaalt ongeveer 50 miljoen dollar per jaar voor Oekraïnes toegang tot Starlink. (…) Als SpaceX een onbetrouwbare leverancier blijkt te zijn, zullen we gedwongen worden om andere partners te zoeken.’
‘Fractie van de kosten’
Musk reageerde op de Poolse minister: ‘Wees stil, kleine man. Je betaalt een fractie van de kosten. En er is geen vervanging voor Starlink’. Hij stelde ook dat Starlink zijn terminals nooit zou uitschakelen. ‘Zonder Starlink zouden de Oekraïense communicatielijnen instorten, omdat de Russen alle andere communicatie kunnen blokkeren! We zouden zoiets nooit doen of het gebruiken als onderhandelingsmiddel’, aldus de miljardair.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier