Fiberklaar krijgt derde topman op drie jaar tijd

Gaetan Dewingaerden (links) en Jo Van Gorp (rechts)
Pieterjan Van Leemputten

Jo Van Gorp stopt na anderhalf jaar als CEO van Fiberklaar. Hij wordt opgevolgd door Gaetan Dewingaerden, die overkomt van moederbedrijf Proximus.

Fiberklaar werd als joint-venture opgericht tussen Proximus en EQT met als doel de glasvezeluitrol buiten de grote steden te verzorgen. De samenwerking moest de prijs van de uitrol drukken in gebieden waar niet zomaar van gevel tot gevel een nieuw fysiek netwerk kan worden gelegd. In de zomer van 2024 nam Proximus het bedrijf volledig over.

Die wissel gaat nu ook gepaard met een verschuiving aan de top. In een mededeling zegt Fiberklaar dat Jo Van Gorp gekozen heeft om zijn functie neer te leggen. In diezelfde mededeling kondigt het bedrijf Gaetan Dewingaerden aan als nieuwe managing director voor Fiberklaar.

Een reden voor het vertrek van Van Gorp wordt niet gegeven. Met het vertrek zit het bedrijf wel aan haar derde bedrijfsleider op drie jaar tijd. Fiberklaar werd tot 2,5 jaar geleden geleid door Rik Missault. Sinds begin 2024 was dat Van Gorp en nu Dewingaerden.

Dewingaerden stapt over van Proximus zelf, waar hij al even fiber program division lead was. Hij werkt sinds begin 2021 voor het bedrijf, daarvoor was hij bijna twaalf jaar aan de slag bij Huawei in verschillende salesfuncties. Eerder werkte hij ook bijna vijf jaar voor BT.

‘Ik ben vereerd om de rol van Managing Director bij Fiberklaar op me te nemen,’ zegt Dewingaerden. ‘Ik kijk ernaar uit om samen met het team verder te bouwen aan de digitale toekomst van Vlaanderen en ervoor te zorgen dat glasvezelverbindingen voor nog meer Vlamingen toegankelijk worden.’

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content