Na een omweg via Google vonden de Motorola Mobility-smartphones in 2014 onderdak bij Lenovo, dat de Motorola-merknaam tot op vandaag behoudt.

Kenmerken

De hier geteste One Zoom is een Android-smartphone met 6,4-inch full-hd+ oled-scherm (pixeldichtheid van 403 ppi, beeldverhouding 19,5:9) met geïntegreerde vingerafdruksensor, Qualcomm Snapdragon 675 chipset, 4 GB RAM, 128 GB opslagruimte (nog 115 GB vrij vlak na de ingebruikname), Bluetooth 5.0 en krachtige 4.000 mAh accu met 15W TurboPower-snellaadfunctie.

Die accu moet dus maar een klein beetje onderdoen voor die in de eerder geteste Motorola Moto G7 Power, een smartphone met een van de langstlevende batterijen.

In tegenstelling tot wat de naam doet vermoeden, gebruikt deze gsm de "gewone" volledige Android-versie en niet de compactere AndroidOne versie van bijvoorbeeld de eerdere geteste Motorola One Action.

Maar Motorola voegt behalve de gekende optionele interfacetoevoegingen Moto Actions en Moto Display niets toe aan de basisconfiguratie van Android, dus er zit geen vertragende overbodige software op. Alleen de gegarandeerde updates die bij AndroidOne inbegrepen zijn, ontbreken hier.

Tot zover niets bijzonders en vergelijkbaar met andere midrange-smartphones zoals de Samsung Galaxy A70, al is die enkele tientjes goedkoper.

Camera

De kleine méérprijs die je voor deze middenklasse-smartphone betaalt, is te verklaren door het erg krachtige camerasysteem, op papier vergelijkbaar met wat je aantreft bij duurdere high-end smartphones.

De hoofdcamera van de One Zoom heeft vier aparte sensoren: een breedbeeldsensor van 48 megapixels met pdaf-autofocus, een ultrabrede sensor van 16 MP, een telesensor van 8 MP en een dieptesensor van 5 MP. De twee eerste sensoren hebben een optisch beeldstabilisatiesysteem (ois).

De camera heeft een 3x optische zoom zoals je die ook vindt bij onder andere de Huawei P20 Pro en OnePlus 7 Pro. De hoofdsensor heeft een speciale nachtmodus, net zoals bij de veel duurdere Huawei P30 Pro (waarvan weliswaar álle sensoren een nachtmodus hebben).

Video kan je opnemen tot 4K aan 30 fps.

De selfiecamera aan de voorzijde heeft een resolutie van 25 MP.

We zijn niet gespecialiseerd in fotografie, maar de proefopnames die we met de One Zoom maakten bevielen ons goed en deden zeker niet onder voor identieke foto's gemaakt met een Huawei P20 Pro. Gespecialiseerde websites zijn ook positief over deze cameratelefoon. De fotokwaliteit wordt vaak vergeleken met die van de OnePlus 7 Pro. Enkele veel duurdere smartphones zoals de Apple iPhone 11 Pro, Samsung Galaxy S10 en Huawei P30 Pro/Mate 30 Pro maken betere foto's, maar die kosten veel meer, en het verschil is zeker niet in verhouding tot hun meerprijs.

Prestaties

De Motorola One Zoom presteert zoals je van een goede middenklasse Android-smartphone mag verwachten. De batterijprestaties zijn erg goed.

MerkMotorolaMotorolaSamsung
TypeOne Zoom (128GB)One Action (128GB)Galaxy A70 (128GB)
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot Score172218371780
graphics score158417181591
physics score (cpu)303424223043
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme Score9821358979
graphics score8231205823
physics score (cpu)304124372896
Futuremark PCMark Android Work 2.0
Work 2.0 Performance Score741366477318
Web Browsing 2.0 Score634261636580
Video Editing Score576655055682
Writing 2.0 Score860773468023
Photo Editing 2.0 Score13479979612398
Data Manipulation Score527653155646
Futuremark PCMark Android Computer Vision
Computer Vision Score376938403668
TensorFlow score274,5325,6288,6
Zxing score44,2731,2744,45
Tesseract score1536,51734,51553,75
Futuremark PCMark Android Storage
Storage Score1087077685731
Internal seq. read MB/s305279,44459,88
Internal random read MB/s1314,1914,8
Internal seq. write MB/s230136,57138,83
Internal random write MB/s219,184,63
External seq. read MB/s109228,68437,96
External random read MB/s1312,9514,68
External seq. write MB/s239153,66136,98
External random write MB/s179,064,76
SQLite read iops590243662838
SQLite update iops200020001000
SQLite insert iops3667483
SQLite delete iops20001000133
Futuremark PCMark Android Work 2.0 battery life
Autonomie 'worst case', 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)840818802
Wifi-snelheid
Wifi downloadsnelheid (Mbit/s)83,7877,781,4
Gewogen scores (op 100)
Gewogen benchmarkscore706566
Subjectieve score888787
Functionaliteitsscore666774
Gewogen eindscores
Prestatiescore (op 100)706872
Prijsprestatiescore (op 100)617065

Conclusie

De Motorola One Zoom combineert goede middenklasse Android-prestaties met uitstekende fotografieprestaties. Zoek je een goede cameratelefoon met lange autonomie, dan vind je die hier voor een relatief betaalbare prijs.

Prijs: 399 euro

Bron: www.diskidee.be

Na een omweg via Google vonden de Motorola Mobility-smartphones in 2014 onderdak bij Lenovo, dat de Motorola-merknaam tot op vandaag behoudt.KenmerkenDe hier geteste One Zoom is een Android-smartphone met 6,4-inch full-hd+ oled-scherm (pixeldichtheid van 403 ppi, beeldverhouding 19,5:9) met geïntegreerde vingerafdruksensor, Qualcomm Snapdragon 675 chipset, 4 GB RAM, 128 GB opslagruimte (nog 115 GB vrij vlak na de ingebruikname), Bluetooth 5.0 en krachtige 4.000 mAh accu met 15W TurboPower-snellaadfunctie.Die accu moet dus maar een klein beetje onderdoen voor die in de eerder geteste Motorola Moto G7 Power, een smartphone met een van de langstlevende batterijen.In tegenstelling tot wat de naam doet vermoeden, gebruikt deze gsm de "gewone" volledige Android-versie en niet de compactere AndroidOne versie van bijvoorbeeld de eerdere geteste Motorola One Action.Maar Motorola voegt behalve de gekende optionele interfacetoevoegingen Moto Actions en Moto Display niets toe aan de basisconfiguratie van Android, dus er zit geen vertragende overbodige software op. Alleen de gegarandeerde updates die bij AndroidOne inbegrepen zijn, ontbreken hier.Tot zover niets bijzonders en vergelijkbaar met andere midrange-smartphones zoals de Samsung Galaxy A70, al is die enkele tientjes goedkoper.CameraDe kleine méérprijs die je voor deze middenklasse-smartphone betaalt, is te verklaren door het erg krachtige camerasysteem, op papier vergelijkbaar met wat je aantreft bij duurdere high-end smartphones.De hoofdcamera van de One Zoom heeft vier aparte sensoren: een breedbeeldsensor van 48 megapixels met pdaf-autofocus, een ultrabrede sensor van 16 MP, een telesensor van 8 MP en een dieptesensor van 5 MP. De twee eerste sensoren hebben een optisch beeldstabilisatiesysteem (ois).De camera heeft een 3x optische zoom zoals je die ook vindt bij onder andere de Huawei P20 Pro en OnePlus 7 Pro. De hoofdsensor heeft een speciale nachtmodus, net zoals bij de veel duurdere Huawei P30 Pro (waarvan weliswaar álle sensoren een nachtmodus hebben).Video kan je opnemen tot 4K aan 30 fps.De selfiecamera aan de voorzijde heeft een resolutie van 25 MP.We zijn niet gespecialiseerd in fotografie, maar de proefopnames die we met de One Zoom maakten bevielen ons goed en deden zeker niet onder voor identieke foto's gemaakt met een Huawei P20 Pro. Gespecialiseerde websites zijn ook positief over deze cameratelefoon. De fotokwaliteit wordt vaak vergeleken met die van de OnePlus 7 Pro. Enkele veel duurdere smartphones zoals de Apple iPhone 11 Pro, Samsung Galaxy S10 en Huawei P30 Pro/Mate 30 Pro maken betere foto's, maar die kosten veel meer, en het verschil is zeker niet in verhouding tot hun meerprijs.PrestatiesDe Motorola One Zoom presteert zoals je van een goede middenklasse Android-smartphone mag verwachten. De batterijprestaties zijn erg goed.ConclusieDe Motorola One Zoom combineert goede middenklasse Android-prestaties met uitstekende fotografieprestaties. Zoek je een goede cameratelefoon met lange autonomie, dan vind je die hier voor een relatief betaalbare prijs.Prijs: 399 euroBron: www.diskidee.be