Review: kleine desktop-pc met Chrome OS

  • Bijgewerkt om
  • Bron : Datanews
4 star star star star star

We testen de Acer Chromebox CXI3 i3, een mini-desktopcomputer die Google Chrome OS draait. Deze compacte pc is bedoeld voor kleinzakelijk gebruik en 'digital signage'-toepassingen.

Acer Chromebox CXI3 © Acer

De Chromebox CXI3 i3 van Acer is een compacte en slanke zwartgrijze mini-desktop met duidelijk zichtbaar Chrome-logo en afgeronde zijkanten.

Deze kleine pc draait Chrome OS en is bedoeld voor (klein)zakelijk gebruik en voor 'digital signage'-toepassingen.

Design

Je bevestigt deze Chromebox aan een display met de meegeleverde VESA-bevestigingskit of je zet hem ergens verticaal neer met de eveneens meegeleverde voet.

De verticale voet heeft twee pinnetjes die passen in gaatjes aan de onderkant van de Chromebox.

Maar gewoon horizontaal op een bureau neerpoten kan natuurlijk ook. Zorg er alleen voor dat de ventilatiegaten aan weerszijden vrij blijven.

Deze Chromebox gebruikt een (compacte) externe voeding, heeft geen ingebouwde ventilator en werkt dus muisstil.

Toetsenbord, muis en scherm moet je uiteraard zelf voor zorgen.

Uitrusting

Het apparaat is ruim voorzien van poorten, zowel voor- als achteraan. Ook een gigabit-ethernetpoort is van de partij.

Daarnaast gebruik je de ingebouwde dual-channel wifi-chip om deze Chromebox aan een netwerk te koppelen.

Een scherm sluit je naar keuze aan via de volwaardige HDMI-poort of met behulp van de USB 3.1 Type C-poort. Dat kan met twee schermen tegelijk.

De 3,5 mm audio-poort op de voorkant werkt tegelijk als hoofdtelefoon- en als microfoonaansluiting. Achteraan is er verder nog een veiligheidsaansluiting voor een Kensington-slot.

Acer heeft verschillende modellen met Intel Celeron- en Core i3-, i5- of i7-processoren en diverse configuraties op het vlak van geheugen en opslagruimte.

Uiterlijk zien al die modellen er identiek uit. Het hier geteste model DT.Z0REH.001 is voorzien van een 7de generatie dual-core Intel Core i3-7130U cpu met Intel HD Graphics 620, 8 GB DDR4 SDRAM en 64 GB SSD-opslagruimte, waarvan nog ruim 49 GB vrij blijft voor eigen gebruik.

Via een microsd-geheugenkaartje breid je de opslagruimte uit.

Acer wijzigde niets aan de Chrome OS-gebruikersinterface.

Prestaties

De Acer Chromebox CXI3 i3 presteert in de benchmarks gemiddeld vijftig procent sneller dan de eerder geteste Acer Chromebook Spin 15. De ssd presteert bijna twee keer beter dan de eMMC-storage van een typische Chromebook.

MerkAcerAcerAcer
TypeChromebox CXI3 i3Chromebox CXI3 i7Chromebook Spin 15 CP315-1H
Platform specifieke benchmarks
Futuremark 3DMark Slingshot (OpenGL ES 3.0/3.1)
Sling Shot OpenGL ES 3.0 score459562872815
graphics score542777203209
physics score (cpu)29913811534
Futuremark 3DMark Slingshot (OpenGL ES 3.0/3.1)
Sling Shot Extreme OpenGL ES 3.1 score316545101969
graphics score323047922043
physics score (cpu)295737411936
Futuremark PCMark for Android
Work 2.0 Performance Score10054120495735
Web Browsing 2.0 Score8772118845062
Video Editing Score592662365826
Writing 2.0 score10226127984154
Photo Editing 2.0 score238872816112421
Data Manipulation score809095074075
Computer Vision
Computer Vision Score619999994103
TensorFlow score259,3109,6249,3
Zxing score17,4514,6429,27
Tesseract score927,75623,251983,5
Storage
Storage Score11039128546499
Internal seq. read MB/s6182,328686,911708,63
Internal random read MB/s2388,782740,53941,15
Internal seq. write MB/s94,6795,0358,52
Internal random write MB/s1,091,091,71
External seq. read MB/s2703,363792,79536,11
Externa random read MB/s385,89523,5650,58
External seq. write MB/s7179,3444,48
External random write MB/s1,051,041,51
SQLite read iops7518101182336
SQLite update iops9095133
SQLite insert iops748371
SQLite delete iops9095125
CrXPRT 2015 Battery Life Test Performance Details +/-2 confidence for Chrome (m)
Performance Score215288116
Game Performance (FPS)----57
Photo Effects291265726
Face Detection JS246217965383
Offline Notes163115331
Stocks Dashboard224160478
DNA Sequence Analysis721368960
3D Shapes549853857649
Photo Collage137310642395
Web benchmarks
HTML5TEST
Score (max 555 pts)528528528
Netwerk snelheid100/20100/20100/20
WiFi upload Mbps (Ookla - Beste server / Fritz!Box / Dommel VDSL+ / 5 GHz frequentie indien ondersteund)14,5314,4314,39
WiFi download Mbps (Ookla / Fritz!Box / Dommel VDSL+)89,0388,9489,68
WiFi ping ms (Ookla / Fritz!Box / Dommel VDSL+)101111
Autonomie
CrXPRT 2015 Battery Life Test rundown +/-2 confidence for Chrome (m)----1110
Futuremark PCMark for Android Battery Life Test (m)----524
Verbruik
Stroomverbruik tijdens benchmark (W)18,9637,4145,99

Conclusie

De Acer Chromebox CXI3 i3 is een compacte, goed presterende Chrome OS-desktop met zes snelle usb-poorten, een gigabit-ethernetaansluiting en een hdmi-poort. Deze mini-pc doet zijn werk fluisterstil.

Prijs: ca. 438 euro

Bron: www.diskidee.be