97-jarige man maakt digitale kunst met Microsoft Paint

Michael Ilegems Chef van Knack Focus en KnackFocus.be

De 97-jarige Amerikaan Hal Lasko aka ‘The Pixel Painter’ maakt kunst met de oeroude tekensoftware Microsoft Paint.

De Amerikaan Hal Lasko ontwierp tijdens de Tweede Wereldoorlog routemapjes en weerkaarten in opdracht van militairen, en werkte daarna tot 1970 als typograaf voor bedrijven.

Inmiddels is hij 97 jaar oud en slechtziend, maar maakt hij nog steeds kunstwerkjes. Omdat hij zijn werk op de computer beter kan zien door in te zoomen, doet hij dat sinds enige tijd met behulp van het oeroude Microsoft Paint (een basic tekenprogramma dat inmiddels 18 jaar oud is). Dagelijks goochelt Lasko gedurende tien uur met pixels.

Onlangs werden de digitale schilderijen van Hal Lasko – die hij steevast laat afdrukken op papier – tentoongesteld, en nu is er ook een mini-documentaire gemaakt over zijn werk: The Pixel Painter.

Hier staat ingevoegde content die informatie op uw apparaat wil opslaan en/of openen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Klik hier om dit alsnog toe te laten

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content