Gents partnerplatform Introw haalt 2,6 miljoen euro op voor Amerikaanse groei

Kristof Van der Stadt
Kristof Van der Stadt Hoofdredacteur bij Data News

De Gentse scale-up Introw, die een platform ontwikkelt voor het beheer van verkoopspartnerschappen, heeft 2,6 miljoen euro (3 miljoen dollar) opgehaald in een nieuwe kapitaalronde.

De nieuwe financiering van 2,6 miljoen euro wordt geleid door Visionaries Club, een fonds dat eerder investeerde in onder meer Accountable. Ook de bestaande investeerder Pitchdrive verhoogt zijn belang, aangevuld door de Gentse ondernemers Jorn Vanysacker en Wouter Van Respaille (Henchman). Het verse kapitaal moet in eerste instantie de verdere groei in de Verenigde Staten, waar het bedrijf nu al een significant deel van zijn omzet realiseert, ondersteunen. Maar de verse investeringen zullen niet enkel voor geografische expansie worden ingezet. ‘We willen wereldwijd blijven groeien en ons product verder verfijnen, onder meer met AI-agenten die klanten helpen hun partners nog beter te beheren’, aldus Andreas Geamanu, CEO van Introw.

Uit de StarApps-studio

Introw – opgericht in 2023 vanuit start-up studio StarApps van serieondernemers Lorenz Bogaert en Toon Coppens – richt zich op wat het een ‘blinde vlek’ in veel B2B-organisaties noemt: het beheer van indirecte verkoopkanalen. Hoewel naar schatting 70 procent van de wereldwijde verkoop via partners verloopt, blijft het management daarvan vaak steken in complexe en manuele processen. Het Gentse bedrijf biedt een SaaS-platform waarmee organisaties hun resellers en partners kunnen onboarden, opleiden en ondersteunen, onder meer met behulp van AI. ‘Het duurt bij veel bedrijven vier tot zes maanden om partnerportalen op te zetten. Dat is kostbare tijd waarin ze deals mislopen’, stelt Geamanu, ‘en met Introw staat zo’n portaal in enkele minuten live’.

Sinds de oprichting is Introw gegroeid naar vijftien medewerkers. Introw telt momenteel naar eigen zeggen meer dan honderd klanten in 32 landen, waaronder namen als Factorial, Parloa en Coder.

Gentse start-up Introw haalt 1 miljoen euro op

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise