Een usb-stikkie voor de Vlamingen

Het was de pastoor die de eerste usb-stick kreeg van de gemeente-ambtenaar in Sint-Pieters-Woluwe. Trots hield hij het in de lucht als was het een kelk met hosties. Eindelijk wist de herder wat er reilt en zeilt in zijn parochie. “We stelden de jongste tijd vast dat heel wat Nederlandstaligen die hier komen wonen, het moeilijk hebben om meteen te ontdekken wat er allemaal leeft in onze gemeente”, vertelt de plaatselijke schepen in Het Laatste Nieuws.

Het was de pastoor die de eerste usb-stick kreeg van de gemeente-ambtenaar in Sint-Pieters-Woluwe. Trots hield hij het in de lucht als was het een kelk met hosties. Eindelijk wist de herder wat er reilt en zeilt in zijn parochie. “We stelden de jongste tijd vast dat heel wat Nederlandstaligen die hier komen wonen, het moeilijk hebben om meteen te ontdekken wat er allemaal leeft in onze gemeente”, vertelt de plaatselijke schepen in Het Laatste Nieuws.

En een usb-stickje zal dat dus verhelpen? Vreemde kronkels, daar in Sint-Pieters-Woluwe. Ze hebben er nochtans een drietalige website, niet echt mooi, maar wel vol handige informatie. Beetje surfen en je weet meteen welke feesten deze Brusselse randgemeente opvrolijken. Nee, dan begrijp ik niet waarom Nederlandstaligen wel een usb-staaltje moeten krijgen en Franstaligen of Engelstaligen niet. Of krijgen die meteen een notebook mee?

Wie weet kan de gemeente investeren in een draadloos wifi-netwerk, zoals in Brugge. Kunnen nieuwkomers meteen het internet op en zien wat geks er zich allemaal binnen de stadsvesten afspeelt. Was IRIS dat trouwens niet van plan in het Brusselse? Of werden die wifi-plannen in de koelkast opgeborgen toen Belgacom de activiteiten van Telindus overnam en dus mede-eigenaar werd van het IRIS-consortium met Mobistar. In april komt het nieuwe lastenboek uit, als alles goed gaat, twee jaar later dan voorzien. Wedden dat Belgacom het wint? De lobbymachine draait op volle toeren.

De draadloze wifi-dreiging, maar vooral het belang van het IRIS glasvezelnetwerk is immers groot. Het verbindt ook alle ziekenhuizen (eHealth), universiteiten en overheidsinstellingen (egov). Je zou voor minder in de bres springen.

En dan komt de schepen van Woluwe Saint-Pierre af met een usb-stickje. Want wat lezen we op het einde van het artikel: “Bovendien kan de informatie op de stick voortdurend een update krijgen.” Nou moe, dat Sintepieter de heilige geest eens afstuurt op Woluwedal. De pastoor heft zijn handen al ten hemel.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content