Via een post op X heeft Apple zijn jaarlijkse najaarsevenement aangekondigd. Dat gaat dit keer door op dinsdag 9 september en zal naar verwachting grotendeels in het teken staan van de nieuwe iPhone 17-serie.
Het staat zo goed als vast dat Apple over twee weken de iPhone 17-familie gaat onthullen, waaronder de standaard iPhone 17 en een 17 Pro- en 17 Pro Max-model. Volgens verschillende vakmedia zit daar nu mogelijk ook een extra dunne versie bij, de iPhone 17 Air. Concurrent Samsung heeft intussen al zo’n flinterdun model: de Zuid-Koreanen lanceerden eind mei een speciale Edge-versie van de Galaxy S25, die maar 5,8 millimeter ‘dik’ is. Insiders vermoeden dat de iPhone Air richting de 5,5 millimeter gaat, maar dat dat wel gepaard gaat met enkele compromissen, zoals (maar) één camera en een wat kortere batterijduur.
Lees ook: Apple wil van iOS 19 meteen naar iOS 26
Gelijktijdig met de iPhone 17 zal Apple ook het grondig vernieuwde besturingssysteem iOS 26 uitrollen. Dat kenmerkt zich door het opvallende Liquid Glass-design van de interfaces. Zo gaan alle knoppen, menuopties en app-iconen er anders en doorschijnender uitzien. Je zou kunnen stellen dat Apple hiermee (een beetje) terugkeert naar de begindagen van Mac OS X: exact 25 jaar geleden onthulde het bedrijf de allereerste versie van dat op Unix-gebaseerde besturingssysteem met – voor die tijd – een opvallende, waterachtige Aqua-interface.
Smartwatches en oortjes
Apple houdt tot op het laatste moment geheim welke nieuwe gadgets eraan zitten te komen, maar als de geruchten kloppen zal het bedrijf tijdens het september-event ook nieuwe smartwatches (Series 11, Ultra 3 en een SE-update) en verbeterde AirPods-oortjes (Pro 3) presenteren.
Wellicht krijgen we ook nog een nieuwe iPad Pro-tablet en een snellere versie van de Vision Pro-headset te zien. Dat laatste apparaat is een mixed-realitybril, waarmee computerbeelden over de realiteit worden gelegd door middel van camera’s. Van deze toestellen verwachten we sowieso spoedig updates, maar het is best mogelijk dat Apple hiervoor later dit jaar nog een apart evenement inlast.
Persagentschap Bloomberg maakte half augustus bekend dat Apple ook zou werken aan een tafelrobot die de gebruiker in zijn woning kan volgen. De digitale metgezel kan zich naar verluidt ook naar een pratend persoon draaien en zelfs proberen de aandacht te trekken van iemand die niet kijkt. De robot zou ook beschikken over een sterk verbeterde versie van Apples spraakassistent Siri, waardoor het toestel zich straks kan mengen in gesprekken tussen meerdere mensen. Het is echter zeer onwaarschijnlijk dat Apple op het september-event al iets gaat laten zien van deze ‘tabletop robot’.
Apple geeft al zijn besturingssystemen een ‘glasheldere’ opfrisbeurt (en een nieuwe nummering)