Facebook grijpt in bij tienduizenden apps

Facebook, Twitter, Google praten met FBI over verkiezingen

Facebook heeft tienduizenden apps op het sociale medianetwerk buiten werking gesteld.

De ingreep is onderdeel van het lopende onderzoek naar app-ontwikkelaars dat Facebook in het voorjaar van 2018 begon in de nasleep van het privacyschandaal rond Cambrigde Analytica. Dat campagnebureau kreeg eerder ongeoorloofde toegang tot gegevens van miljoenen Facebook-gebruikers.

De betreffende apps worden geassocieerd met ongeveer vierhonderd app-ontwikkelaars, aldus Facebook. Het techbedrijf voegde daaraan toe dat het niet zo hoeft te zijn dat de apps automatisch een bedreiging voor gebruikers vormden. Sommige apps bevonden zich nog in een testfase en waren niet openbaar. Anderen maakten data openbaar zonder toestemming van de gebruiker of overtraden op andere manieren de richtlijnen van Facebook.

‘We boeken vooruitgang. We zullen niet alles vangen, en een deel van wat we vangen zal zijn met hulp van anderen buiten Facebook’, aldus het bedrijf in een blogpost.

Partner Content