Omstreden pedofielenwebsite sinds maandag online
De Belgische versie van de omstreden website Stop Kinderporno staat sinds maandagavond omstreeks 20.30 uur online. Dat zegt initiatiefnemer Chris Hölsken in een gesprek met Belga.
De Belgische versie van de omstreden website Stop Kinderporno staat sinds maandagavond omstreeks 20.30 uur online. Dat zegt initiatiefnemer Chris Hölsken in een gesprek met Belga.
De website, die in Nederland al langer bestaat, deed in België al heel wat stof opwaaien. Onder meer Child Focus, de privacycommissie en minister van Justitie Stefaan De Clerck (CD&V) hadden zich uitgesproken tegen het initiatief.
De bedoeling van de site www.stopkinderporno.be is aan te geven in welke wijken er veroordeelde kindermisbruikers wonen. Momenteel staan er nog geen gegevens van veroordeelde Belgische pedofielen op de site, maar Hölsken zegt wel al minstens twee meldingen binnen te hebben gekregen. De meldingen worden eerst op hun waarheidsgehalte gecontroleerd voor ze op site terechtkomen, verduidelijkt hij.
De site ging maandag in de namiddag al een eerste keer online, maar door het hoge aantal nieuwsgierige bezoekers, ging de server plat. Volgens Hölsken ging het om zo’n 100.000 bezoekers, waarvan minstens 10.000 Belgische. Dinsdag zou de site ook al zo’n 4.000 Belgische surfers hebben aangetrokken. De site is inmiddels overgeplant op een eigen server om te voorkomen dat ze het opnieuw begeeft onder het bezoekersaantal.
Hölsken verklaart intussen dat hij zich geen zorgen maakt over het feit dat het federale parket hem in de gaten houdt, zoals De Morgen dinsdag berichtte. “Ik ben er zeker van dat ik niets illegaals doe. We verspreiden dan ook geen foto’s of adressen van pedofielen, zoals hier en daar wel eens wordt gesuggereerd, maar we melden enkel in welke buurt ze zich bevinden.”
Hölsken benadrukt bovendien dat hij via een Nederlandse server werkt en dus onder de Nederlandse wet valt. Hij zegt ook nooit problemen te hebben gekend in Nederland. “Ook daar heeft er wel een discussie plaatsgevonden over het initiatief, maar problemen met het gerecht waren er nooit.” Het is er hem vooral om te doen een tegengewicht te beiden voor de “veel te lakse” houding van het gerecht.
Bron: Belga
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier