Stadsdiensten Mechelen lam door computercrash

Een zware computercrash heeft de staddiensten van Mechelen een tijdlang lam gelegd. Een crash van 3 harddisks kon zelfs de ontdubbeling van de systemen niet opvangen.

Een zware computercrash heeft de staddiensten van Mechelen een tijdlang lam gelegd. Een crash van 3 harddisks kon zelfs de ontdubbeling van de systemen niet opvangen.

“Drie harddisks van een RAID-controller die donderdag en vrijdag kort na elkaar crashten én problemen in de backplane. Dan kan je nog alle systemen ontdubbelen, zoiets kan je niet voorzien”, klinkt het op de informaticadienst van de stad Mechelen. Een tijdlang was e-mailen onmogelijk, kon het rijk rijksregister niet worden geraadpleegd en konden elektronische identiteitskaarten niet worden gelezen. Het stadspersoneel werkte de dringendste zaken met behulp van fotokopieermachines, typemachines en in het slechtste geval met pen en papier af.

De problemen zijn momenteel zo goed als achter de rug. Intern kunnen de Mechelse stadsdiensten weer werken. De laatste harddisks worden ge-‘restored’ van op tapes. In de namiddag zouden alle systemen weer draaiende moeten zijn.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content