Brussel heeft nog steeds geen werk gemaakt van de nieuwe 3 volt stralingsnorm. De uitvoeringsbesluiten zijn opnieuw uitgesteld.
Brussel heeft nog steeds geen werk gemaakt van de nieuwe 3 volt stralingsnorm. De uitvoeringsbesluiten zijn opnieuw uitgesteld.
De deadline van 15 september is verlegd naar volgende maandag 21 september, maar de vraag is of ook die datum gehaald zal worden .
Aanvankelijk was [15 maart voorzien], maar het besluit van het Brussels Gewest om de 3 volt per meter stralingsnorm letterlijk te nemen en alle emissies samen te tellen, inclusief deze van de Astrid-hulpdiensten en tv-masten, stuitte op protest bij de gsm-operatoren. Die zouden dan hun straling sterk moeten verlagen zodat er volgens experten 400 antennes meer zouden moeten komen.
De hoofdstad telt vandaag een duizendtal gsm-masten. Volgens Belgacom is er geen haast bij, maar vooral Base woordvoerder Bart Vandesompele wijst erop dat bouwvergunningen in Brussel een ramp zijn: “Het duurt gemiddeld 18 maanden voor een toelating. Belgacom zelf heeft al overal antennes.” Het is ook de vraag hoe die stralingsnorm precies gecontroleerd zal worden.