Belgische telecomomzet daalde licht in vierde kwartaal 2024

© Getty Images/Onoky

De Belgische telecommarkt kende in het vierde kwartaal van 2024 een lichte daling van 0,3 procent op jaarbasis, met een totale omzet van ruim 1,8 miljard euro. Dit blijkt uit het rapport Belgian Total Communications Market 2024-Q4 van Telecompaper.

Hoewel breedband en televisie in ons land groeiden, had de afgenomen inflatie een remmend effect op prijsverhogingen en daarmee ook op de inkomsten van operator. Zogeheten converged bundels (met mobiele telefonie, internet en eventueel tv) blijven een speerpunt voor alle telecombedrijven, terwijl de impact van ’s lands vierde operator Digi’s marktintrede volgens Telecompaper vooralsnog beperkt blijft.

Breedband belangrijkste omzetmotor

Breedband en televisie waren de enige segmenten met groei in het vierde kwartaal van 2024. Mobiele inkomsten daalden voor het derde opeenvolgende kwartaal, mede door prijsaanpassingen voorafgaand aan de lancering van Digi. Maar ook de aanhoudende kortingseffecten binnen vaste-mobiele convergentie (FMC) speelden daarbij een rol. De inkomsten uit vaste telefonie bleven structureel afnemen.

Ondanks algemene prijsverhogingen slaagde alleen Proximus erin om de omzet op jaarbasis te verhogen. Telenet zag de inkomsten met 2,1 procent dalen, waarbij prijsstijgingen de klantverliezen niet konden compenseren.

Orange boekte een lichte omzetdaling van 0,4 procent, maar behield een stabiel marktaandeel van bijna 23 procent. Proximus blijft marktleider met een omzetmarktaandeel van 42,5 procent, gevolgd door Telenet met 32,1 procent.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content