President Donald Trump heeft zijn oordeel over topman Lip-Bu Tan van het Amerikaanse chipconcern Intel bijgesteld.
Vorige week eiste Trump nog het onmiddellijke vertrek van Intel-topman Lip-Bu Tan vanwege zijn banden met Chinese bedrijven. Na een ontmoeting met Tan op maandag schreef Trump op zijn eigen berichtenplatform Truth Social: ‘De ontmoeting was zeer interessant. Zijn succes en opkomst zijn een geweldig verhaal.’
Of Tan daarmee helemaal uit de ‘gevarenzone’ is, is nog maar de vraag. Afgelopen donderdag betichtte Trump de Intel-topman van belangenverstrengeling, zonder dat direct verder toe te lichten. Volgens Trump moest Tan ‘direct aftreden’. ‘Er is geen andere oplossing’, schreef hij toen nog op Truth Social.
Trumps eis volgde op berichten dat een Republikeinse senator Intel vragen had gestuurd over Tans banden met China en over een strafzaak tegen Cadence Design. Dat bedrijf bekende in juli effectief schuld aan het schenden van Amerikaanse exportrestricties door de verkoop van software en hardware aan een Chinese militaire universiteit. Tan gaf lange tijd leiding aan Cadence Design, vooraleer hij bij Intel aan de slag ging.
Tan was ook het onderwerp van een onderzoek door het persagentschap Reuters, waaruit bleek dat hij ‘in honderden Chinese technologiebedrijven had geïnvesteerd, waaronder ten minste acht met banden met het Volksbevrijdingsleger’.
Oud-bestuurder wordt nieuwe CEO Intel